Zeytinyağı İle Saçınızı Güçlendirmenin Yolları

Zeytinyağı İle Saçınızı Güçlendirmenin Yolları

Zeytinyağı eskiden beri birçok özelliği ile tercih edilmektedir. Zeytinyağının bilinen çok fazla yararı bulunmaktadır. Katkısız tamamen doğal olan zeytinyağı sağlık açısından son derece faydalı olduğu gibi gıda olarak tüketmenin dışında da oldukça farklı şekillerde kullanılmaktadır. Özellikle cilt ile ilgili kullanımları yaygındır. Bu nedenle de saç derisi için kullanılarak saçlara canlandırıcı bir etki sağladığı bilinmektedir.

Saç Güçlendirmede Yağ Seçimleri: Saç güçlendirmek için yağlar sıkça başvurulan yöntemlerden birisidir. Saçların daha canlı ve gür görünmesine ciddi ölçüde katkı sağladığı gibi yeni çıkacak olan saçları da canlandırmada iyi bir yardımcıdır. Piyasa çok fazla saç güçlendirici yağın olduğunu düşünürsek seçim yapmanın da bir o kadar zor olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle seçim yaparken kimyasallardan uzak durarak en doğal yollardan elde edilmiş olanları tercih etmeniz en iyisidir. Tüm bu güçlendirici yağlar arasında seçim yapacağınız zaman, en doğal olanın zeytinyağı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer tamamen doğal yollar ile elde edilmiş bir zeytinyağını saç köklerine ve diplerine uygularsanız saçlarınız beslenecektir. Bu da güçlenmesi için iyi bir yardımcı etkendir.

ZEYTİN YAĞININ SAÇLARA FAYDALARI

Saçlarınıza Zeytinyağı Uygulayın: Saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlamak için saçlarınıza saç güçlendirici maskeler yapın. Bunun için doğal yollar ile elde edeceğiniz farklı alternatifleriniz mevcut. Eğer Doğal bir maske yapmak istiyorsanız zeytinyağı sizin vazgeçilmeziniz olmalı. Çünkü zeytin yapı saçlarınızın parlamasına yardımcı olduğu gibi saçınızın içine nemi hapsedecek ve mat bir görünümden uzaklaştıracaktır. Çok kolay yapılabilecek bir saç maskesi örneği vermek gerekirse; bir kaba zeytinyağı, bal ekledikten sonra 10 tane papatyayı bir cezvede kaynatıp süzerek karışıma ekleyin ve duştan önce saç diplerinize uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınız yıkayarak saç kurutma makinası kullanmadan yumuşak bir havlu ile kurulayın. Sonuç parlak ve canlı saçlar.

Erkekler İçin Saç Güçlendirme: Saç güçlendirme erkek için birçok uğraş gerektireceği için çok eğlenceli olmayabilir erkekler için hızlı ve pratik bazı uygulamalar kullanmak daha etkili olacaktır.

Örneğin 3 tatlı kaşığı zeytinyağını duştan önce 20 dakika saç diplerine masaj yapmak ve bu işlemi sürekli bir hale getirerek canlı saçlara kavuşmak mümkün olacaktır.

Kredi Finansman
Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir