Obezite Ameliyatı ve Yan Etkileri Nelerdir ?

Obezite Ameliyatı ve Yan Etkileri Nelerdir ?

Kilo verme ameliyatı olmak, obeziteden muzdarip olanlar için büyük bir karardır. Zayıflama ameliyatı olma kararı zor olsa da, sonunda karar verenler için sayısız avantaj vardır. Obez insanlar, kilo verme ameliyatı geçirdikten sonra kendilerini daha sağlıklı, daha güvenli ve daha az aç hissettiklerini bildiriyor. Ayrıca, aşırı miktarda yiyecek tüketmeye daha az eğilimli hissederler. Bununla birlikte, insanların kilo verme ameliyatı olmaya karar vermeden önce göz önünde bulundurması gereken bazı potansiyel dezavantajlar vardır.

BARİATRİK CERRAHİ AMELİYATI

Öncelikle, bariatrik cerrahi, bu ameliyatı olanlar için daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam sağlayabilir. Birçok obez insan, durumlarından dolayı kendilerini üzgün ve umutsuz hissettiklerini bildirmektedir. Ancak bariatrik cerrahi, vücutlarını değiştirerek hayatlarında olumlu bir şeyler yaptıklarına dair onlara güven verir. İşlemden geçen hastalar genellikle daha sonra çok daha mutlu olurlar. Ayrıca uyku kaliteleri iyileşir ve sonuç olarak çok daha sağlıklı yemekler yerler. Gördüğünüz gibi, bariatrik cerrahi, bu ameliyatı olanların yaşamlarını önemli ölçüde değiştiriyor.

Bariatrik cerrahinin bir başka büyük yararı da, obezite ile ilgili çeşitli sağlık sorunlarını azaltabilmesi ve hatta önleyebilmesidir. Obez insanlar, kötü beslenme alışkanlıkları nedeniyle daha yüksek tansiyon ve kolesterol seviyelerine sahip olma eğilimindedir. Ancak kilo verme ameliyatı geçirdikten sonra bu sorunlar önemli ölçüde azalma eğilimindedir. Ayrıca, bariatrik cerrahi genellikle diyabet, tiroid disfonksiyonu ve daha fazlasıyla ilgili sorunları azaltır veya ortadan kaldırır. Gördüğünüz gibi, bariatrik cerrahi, hastaları için daha iyi sağlık sonuçları sağlayan inanılmaz derecede kapsamlı bir müdahaledir.

KİLO VERME AMELİYATI

Bariatrik cerrahi kilo vermeyi teşvik etmede çok etkili olduğu için, genellikle “obezite azaltma ameliyatları” olarak adlandırılır. Bazı insanlar bu ameliyatları ‘kilo verme ameliyatları’ olarak adlandırır, bu nedenle bu terimler bazı durumlarda birbirinin yerine kullanılır. Ne yazık ki, “bariatrik” terimi dünyanın bazı bölgelerinde “obezite” ile eşanlamlı hale geldi – bu nedenle birçok kişi bunun yerine bu terimi “kilo kaybı” olarak görüyor. Ancak bu ameliyatlar, tıbbi kayıtlarda ve benzer literatürde hala yaygın olarak ‘bariatrik ameliyatlar’ veya ‘bariatrik ameliyatlar’ olarak anılmaktadır.

Dönüşümler kelimesi, obezite ameliyatı geçirenlerin deneyimlerini mükemmel bir şekilde özetlemektedir. Bariatrik prosedürler uygulanan hastalar, hedeflerine ulaştıktan sonra kendilerini daha sağlıklı, daha güvenli ve daha az aç hissederler. Ek olarak, ameliyatın zaten kalp problemleri gibi obezitenin boyutlarını yan etkilerini çözebilir ve güçlendirebilir hale getirirken-çözmeyi tercih eder ve tercih edenlere göre farklı hücumlar aleyhine karar verir.

Kredi Finansman
Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir