Teknoloji

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

Son yılların en popüler fotoğraf paylaşım sitesi olarak karşınıza çıkan İnstagram, yapmış olduğu birçok yenilik ile en fazla kullanılan sosyal medya kanallarından biri olmayı başarmıştır. Sadece fotoğraf paylaşımı değil hikaye paylaşımı, canlı yayın, video paylaşımı ve mesajlaşma özelliklerinin de bulunduğu İnstagram, yediden yetmişe herkesin severek kullandığı sosyal medya unsurlarından biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Ancak bazı durumlarda İnstagram hesap kapatma işlemi de yapılmak istenebilmektedir. Yeni bir hesap açmak isteyen ya da var olan hesabını bir daha yenilememe üzere kapatmak isteyen kişiler için İnstagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemi yapmak isteyenler için bütün detayları adım adım paylaşıyoruz.

İnstagram Hesabı Silme

İnstagram hesabını silmek isteyen kişiler öncelikle dizüstü ya da masaüstü bir bilgisayardan Instagram.com adresine giriş yapmalıdır. Çünkü mobil uygulamadan İnstagram hesabını silmek şuan için mümkün değildir. Instagram.com üzerinden sayfaya erişim sağladığınızda kullanıcı adı ve parola bilgilerinizi yazarak hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra ise İnstagram silme işlemi için https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ bağlantısına tıklamanız gerekecektir. Bu bağlantıya tıkladığınızda karşınıza hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair bilgi vermenizi gerektiren bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada;

  • Gizlilik ile ilgili nedenler
  • Fotoğrafları/yorumları kaldırma
  • İkinci bir hesap açtım
  • Çok zamanımı alıyor
  • Arkadaşlar/takipçiler bulunamadı
  • Kullanmaya başlamakta zorlandım
  • Diğer nedenlerden dolayı gibi kapatma nedenleri karşınıza çıkacaktır.

Belirtmiş olduğumuz nedenler arasından ‘çok zamanımı alıyor’ seçeneğini işaretlemeniz tavsiye edilmektedir. Neden İnstagram hesap silme işlemi yapmak istediğinizi belirttikten sonra alt bölümde yer alan şifre kısmına yeniden İnstagram şifrenizi yazmanız gerekmektedir. En son adım olarak ise ‘Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat’ sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu butona tıkladığınız zaman İnstagram hesabınız kalıcı olarak silme işlemini tamamlamış olacaksınız. Yani bu hesaba ait bütün beğeniler, yorumlar, fotoğraf paylaşımları, takipçiler, takip edilenler ve diğer bütün bilgiler geri dönüşsüz olarak ortadan kaldırılacaktır. Bundan dolayı İnstagram hesabınızı kalıcı bir şekilde silmek yerine bir süreliğine dondurma seçeneğini de kullanmanız mümkündür.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı