Elazığ İHH'dan Yetim Aileleri Kalkındırma Projesi

İHH İnsani Yardım Derneği yetim ailelerin yaşam kalitelerini yükseltmek ve aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla iki aileye sağmal inek ve yem desteği sağladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haberi - Sena Öztürk

Yapılan sosyal faaliyet hakkında bilgi veren İHH İnsani Yardım Derneği  yurt içi genel sorumlusu  Hatice Cevher, İHH yetim birimi olarak ailelerimizi ziyaret ederken onlara geçimlerini sağlayabilmek için ne gibi bir katkıda bulunabiliriz çözümünü de aramaktayız. Bu kapsamda iki ailemizin ortamlarının müsait olduğunu ve bir inekle hayatlarını değişebileceğini fark ettik. Kendilerine birer tane inek ve bir yıllık yem ihtiyaçlarını karşılayacak bir proje oluşturduk. Ailelerimize istedikleri hayvanlar alındı bu vesileyle ailelerimizin hem geçimine hem eğitim gören çocuklarının eğitim masraflarına katkıda bulunuldu” dedi.

Elazığ İHH Yetim Birimi Sorumlusu Besime Yaman ise “Bizler İHH Yetim Birimi olarak yetim ailelerimiz için bazı projeler yapmaktayız. Bunlar dikiş makinesi desteği, kümes hayvanları alma veya sağmal inek vermek gibi projelerdir. Elazığ'da sağmal iki ailemiz için de Sağmal inek ve yem desteği konusunda projemizi gerçekleştirdik. Bu ailelerimiz gibi benzeri talep oldukça benzeri projeler yetim ailelerimize devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

İHH İnsani Yardım Derneği Birimi gönüllüleri proje kapsamında inek desteği verilen aileleri evlerinde ziyaret ederek ailelerle birlikte oldular.

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN