Teknoloji

Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Neredeyse elimizden hiç düşmeyen cep telefonları artık yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası halini almış durumda. Hatta öyle ki akıllı telefonlar geceleri uykuya dalana kadar elimizden düşmez bir hal aldı. Günlük yaşantımızda yanımızdan ayırmadığımız bu küçük bilgisayarlar artık her konuda da bize yardımcı olabilmekte. Teknolojinin de gelişmesi ile oldukça fazla özellikle donatılan telefonları ihtiyacımız doğrultusunda seçmek çok önemli bir hal almış durumda. Çünkü zengin donanımlar ile gelen bu cihazlar çok ucuz değiller. Bu nedenle akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenleri şöyle anlatabiliriz.

Cep Telefonları ve Özellikleri

İhtiyacınız Olanı Alın: Her geçen gün daha yenisi çıkan cep telefonlarına yetişemez bir hale gelmiş durumdayız. Cep telefonları özellikleri bakımından her yeni versiyonda daha öte bir hal aldığı için insanları kendine çekerek ihtiyaç olmadığı halde onu alma istediği uyandırmaktadır. Hâlbuki sahip olduğunuz cep telefonu ihtiyacınızı karşılamaktaysa yeni bir telefon almak doğru değildir. Bir diğer husus ise gereksiz donanım almak. Akıllı telefonlarda ki yüksek donanımlar her zaman yüksek fiyat demektir. Fakat hiç kullanmayacağınız özelliklerde bir cihaz yerine size daha fazla hitap eden bir cihazı tercih etmeniz bütçeniz açısında daha yaralı olacaktır.

Garanti Çeşitliliğine Dikkat: Son zamanlarda akıllı telefon fiyatları oldukça yükseldi. Bu nedenle bazı ithalatçı firmalar ortaya çıktı ve bu durum garanti farklılıklarını doğurdu. Telefonların garantileri oldukça önemli bir pozisyondadır. Çünkü çok yüksek donanıma sahip bu cihazlar kısıtlı bir alana sığdırıldıkları için onların her zaman tamiri mümkün olmamaktadır. Tamir edilemeyen telefonların değişimi mümkün olduğu için garantisi olmayan ya da garantisi yetersiz olan ürünler ile ciddi sorunlar yaşamanız mümkün. İthalatçı garantisi ve yetkili servis garantisi arasında ki en temel farklardan birisi ithalatçı garantisinin ülke genelinde olmama ihtimalidir. Fakat yetkili servis garantisi çok yaygın olduğu için her yerde bulabilmeniz mümkün. Sonuç olarak ithalatçı garantili telefonların fiyatları daha uygun olduğu için tercih ederken, telefon alırken garantisi ne olmalı sorusunu kendinize mutlaka sorun. Kar yapacağım derken zarar ile dönmeyin.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı