TEOG-Ortak Sınav Sonuçları E-Okul Resmi adresinden (teog 8.sınıf ortak sınav sonçları )Öğrenebilirsiniz

 2014 TEOG Sonuçları ne zaman açıklanacak, Merkezi ortak sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak, TEOG sınav sonuçları öğrenmek için ne kadar bekleyeceğiz. MEB TEOG merkezi Ortak sınav sonuçları hangi tarihte belli olacak. e-okul veli bilgilendirme

Tüm yurt çapında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 1 milyon 290 bin 8. sınıf öğrencisinin tabi olduğu ve ilk defa uygulamaya konulan merkezi ortak sınavların birinci gün sınavları yapıldı.
E Okul Giriş ve TEOG Sınav Sonuçları İçin Tıklayın
Sınavlar saat 9.00′da başladı ve saat 12.00′de sona erdi. Bu sınavlara toplamda, 1 milyon 290 bin 717 8. sınıf öğrencisi tabii oldu. Sınavlar, 14 bin 407 merkezde, 86 bin 25 salonda yapıldı ve toplam 172 bin salon görevlisi vazifede bulundu.
MEB’den yapılan açıklamaya göre TEOG sonuçları Ocak ayının en geç 2. haftasına kadar açıklanacak. 
sınavların gerçekleştiği okullarda ve sınav merkezlerin giriş kapısında polisler görev yaptı. Kapıda cep telefonu kontrolü yapıldı. Sınav çıkışı edindiğimiz bilgilere göre, öğrenciler sınavda pek zorlanmamışlar. Yine öğrencilerden yeni sınav sisteminde kaygılanmadıkları, yanlışların doğruyu götürmemesi nedeniyle kendilerinin sınavda rahat hissettiklerini ve sınav sürelerinin yeterli olduğu bilgilerini edindik.
Birçok ebeveyn sınav günü öğrencilerini yalnız bırakmadı, sınav çıkışına kadar çocuklarının yanlarında oldular ve sınav aralarında onları motive ettiler.
TEOG Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
MEB’den yapılan açıklamaya göre TEOG sonuçları Ocak ayının en geç 2. haftasına kadar açıklanacak. Öğrenciler Merkezi Ortak sınav sonuçlarını 6-10 Ocak 2014 tarihleri arasında e-okul sisteminden öğreneceklerdir.
Sınavlar Sorunsuz Yapıldı. Sadece Bir İlde Kitapçık Kayıp !
Öğrenciler, sınavın gerçekleştiği salonlara saat işlevi haricinde özellikleri bulunan saat, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo ve bilgisayar özellikli cihazları sokamadı. Bu konuda sıkı tedbir alındı.
İlk gün sınavları şöyleydi; Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi ve matematik sınavları gerçekleştirildi. Sınav süreleri 40′ar dakika olup sınav arasındaki molalar 30’ar dakika olarak yapıldı.
E Okul Giriş ve TEOG Sınav Sonuçları İçin Tıklayın
Her ders için 20 sorudan oluşan testler sonucu ortak sınavlar gerçekleştirildi Sınavda yanlış yanıtlar doğruları götürmemektedir.
Öğrencilerden toplanan soru kitapçıkları bakanlığa geri iade edilmeyecek. Pazartesi gününden sonra arzu eden öğrencilere soru kitapçıkları teslim edilecek.
Yarın ise merkezi ortak sınavların ikinci gün oturumu yapılıp birinci dönem merkezi ortak sınav süreci sona erecek. Yarın yapılacak sınavların ilki saat 9.00′da başlayacak.
Yarın ki sınav olan dersler şunlardır; Fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil dersleridir. Her ders için sınavlar 20 sorudan oluşmaktadır.
Okullar, bugün olduğu gibi yarın da 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri için tatil ilan edildi.
2014 TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Konusunda Yorumlarınızı Alttan Hemen Paylaşabilirsiniz.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hayirlisi ile acilansa 7 ay önce

Teog sinav sonuclari ne zaman aciklanacak

Misafir Avatar
nese 7 ay önce

Sinav.rezaletti.

Misafir Avatar
Zehra 7 ay önce

Bikere İngilizce müfredat dışı sorulmuş fendn 2soru iptal edildi mat 3 soru iptal bu nasıl sınav

Misafir Avatar
dunya 7 ay önce

Allah rizasi icin aciklansin

Misafir Avatar
sda 7 ay önce

arkadaşlar 30 felan almışım ya sorular basitdi yapamamışım ancak o kadar sorunoldu iptal edilip aynı seviyede yapılabilirdi

Misafir Avatar
cimbom 7 ay önce

bune ya bi öğrenci bu kadar bekletilirmi ne zaman açıklanacak offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Misafir Avatar
şura turgut @seda 7 ay önce

niye ne ayrımları var ikiside öğrenci değilmi

Misafir Avatar
aylin 7 ay önce

ya benim ingilizcem berbat ama türkçem ful din 1 ink 1 fen 2 mat 6 nasıl gelir sonuç bi tahmininiz varsa cevap verin lütfen

TEOG'DA TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK? - TIKLA...
Bu yıl ilk kez uygulanmaya başlanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi doğrultusunda lise...

Haberi Oku