MEB 2014 TEOG 8.sınıf ortak sınav sonuçları açıklandı mı ! Sınav Sonucunu sorgula

TEOG Sonuçları açıklandı mı?2014 meb TEOG Sonuçları ne zaman açıklanacak, Merkezi ortak sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak, e-okul veli bilgilendirme TEOG sınav sonuçları öğrenmek için yapmalıyım?. MEB TEOG merkezi Ortak sınav sonuçları hangi tarihte ne zaman belli olacak.

2014 TEOG Sonuçları ne zaman açıklanacak, Merkezi ortak sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak, TEOG sınav sonuçları öğrenmek için ne kadar bekleyeceğiz. MEB TEOG merkezi Ortak sınav sonuçları hangi tarihte belli olacak. e-okul veli bilgilendirme
Tüm yurt çapında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 1 milyon 290 bin 8. sınıf öğrencisinin tabi olduğu ve ilk defa uygulamaya konulan merkezi ortak sınavların birinci gün sınavları yapıldı.
E Okul Giriş ve TEOG Sınav Sonuçları İçin Tıklayın
Sınavlar saat 9.00′da başladı ve saat 12.00′de sona erdi. Bu sınavlara toplamda, 1 milyon 290 bin 717 8. sınıf öğrencisi tabii oldu. Sınavlar, 14 bin 407 merkezde, 86 bin 25 salonda yapıldı ve toplam 172 bin salon görevlisi vazifede bulundu.
MEB’den yapılan açıklamaya göre TEOG sonuçları Ocak ayının en geç 2. haftasına kadar açıklanacak. 
Öğrenciler, sınavın gerçekleştiği salonlara saat işlevi haricinde özellikleri bulunan saat, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo ve bilgisayar özellikli cihazları sokamadı. Bu konuda sıkı tedbir alındı.
İlk gün sınavları şöyleydi; Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi ve matematik sınavları gerçekleştirildi. Sınav süreleri 40′ar dakika olup sınav arasındaki molalar 30’ar dakika olarak yapıldı.
E Okul Giriş ve TEOG Sınav Sonuçları İçin Tıklayın
Her ders için 20 sorudan oluşan testler sonucu ortak sınavlar gerçekleştirildi Sınavda yanlış yanıtlar doğruları götürmemektedir.
Öğrencilerden toplanan soru kitapçıkları bakanlığa geri iade edilmeyecek. Pazartesi gününden sonra arzu eden öğrencilere soru kitapçıkları teslim edilecek.
Yarın ise merkezi ortak sınavların ikinci gün oturumu yapılıp birinci dönem merkezi ortak sınav süreci sona erecek. Yarın yapılacak sınavların ilki saat 9.00′da başlayacak.
Yarın ki sınav olan dersler şunlardır; Fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil dersleridir. Her ders için sınavlar 20 sorudan oluşmaktadır.
Okullar, bugün olduğu gibi yarın da 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri için tatil ilan edildi.
2014 TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Konusunda Yorumlarınızı Alttan Hemen Paylaşabilirsiniz.

sınavların gerçekleştiği okullarda ve sınav merkezlerin giriş kapısında polisler görev yaptı. Kapıda cep telefonu kontrolü yapıldı. Sınav çıkışı edindiğimiz bilgilere göre, öğrenciler sınavda pek zorlanmamışlar. Yine öğrencilerden yeni sınav sisteminde kaygılanmadıkları, yanlışların doğruyu götürmemesi nedeniyle kendilerinin sınavda rahat hissettiklerini ve sınav sürelerinin yeterli olduğu bilgilerini edindik.
Birçok ebeveyn sınav günü öğrencilerini yalnız bırakmadı, sınav çıkışına kadar çocuklarının yanlarında oldular ve sınav aralarında onları motive ettiler.
TEOG Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
MEB’den yapılan açıklamaya göre TEOG sonuçları Ocak ayının en geç 2. haftasına kadar açıklanacak. Öğrenciler Merkezi Ortak sınav sonuçlarını 6-10 Ocak 2014 tarihleri arasında e-okul sisteminden öğreneceklerdir.
Sınavlar Sorunsuz Yapıldı. Sadece Bir İlde Kitapçık Kayıp !
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
melisa 3 hafta önce

ben bulamadım lütfen yardımcı olun

Misafir Avatar
siran ozturk 7 ay önce

hadi ya ne zaman aciklanacak...cok merak ediyorum..arkadaslar 70 dogrum var...kac puan alirim???

Misafir Avatar
cana tekin 7 ay önce

artik yeter annem her gun soruyor benim 30 yanlisim var kac alirim lutfen soyleyin

Misafir Avatar
kadim bolat 7 ay önce

böyle giderse zor açıklanır

Misafir Avatar
ilayda 7 ay önce

ya ne zaman açıklancak saat 1 de demişlerdi

Misafir Avatar
veli şen 7 ay önce

bu sınav kesinlikle iptal edilmeli bunun başka bir açıklaması yok bi sürü yanlış soru ve çalınan kitapçıklar yeterli açıklama değilmi sizce arkadaşlar.....

Misafir Avatar
mal meb 7 ay önce

Boşuna kaç alırım falan demeyin yanlışlar a göre değil sıralamaya bakacaklar 10 yanlışa iyi diyemeyiz sıralamada ki yerine bağlı

Misafir Avatar
Aydağ 7 ay önce

Arkadaslar 27 yanlisim var kac alirim sizcee

2014-2015 TEOG LİSE KONTENJANLARINI SORGULAMA...
Bu yıl ilk kez uygulanmaya başlanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi doğrultusunda lise...

Haberi Oku