İl Sağlık Müdürlüğü,Özel Sağlık Kuruluşlarını Denetledi
 Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, Elazığ’da faaliyet gösteren Özel hastaneler, özel muayenehaneler, diş hekimi muayenehaneleri, optikler ve eczaneleri denetledi.

Elazığ il Sağlık Müdürlüğü Özel Sağlık Hizmetleri Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Şube Müdürlüğü tarafından yılda iki defa yapılması gereken denetimlerin ilki yapılarak, kentte bulunan özel hastaneler, özel muayenehaneler, diş hekimi muayenehaneleri, optikler ve eczaneler denetlendi.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Özel Sağlık Hizmetleri Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Şube Müdürü Dr. Erdem ÜÇER ve şube görevlileri tarafından yapılan denetimlerde; özel sağlık kuruluşlarında bulundurulması gereken malzemeler, ortamın hijyenik olması için alınan tedbirler ve uygunluk belgesi şartlarının yerine getirilmesine yönelik denetimler yapıldı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Özel Sağlık Hizmetleri Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Şube Müdürü Dr. Erdem ÜÇER, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Selahattin Karakoç’un üzerinde titizlikle durduğu bu denetimlerin önemine değinerek şu bilgileri verdi:

“26-27 Şubat 2013 tarihlerinde Özel Park Hastanesi, Acil Servis ve Ambulans, Ameliyathane, Yoğun Bakımlar, Poliklinikler, Laboratuar ve Görüntüleme Merkezleri genel hijyen, fiziki şartlar, işleyiş ve mevzuata uygunluk açısından detaylı olarak denetlendi.

4-8 Mart 2013 haftasında İl genelindeki eczanelerin hijyen durumları, bulundurulması zorunlu ilaçların stokları, ilaçların miat kontrolleri ve günlük nöbet kayıtlarının kontrolü denetimlerine devam edildi.

Diş Hekimi Muayenehaneleri, Diş Protez Laboratuarları ve Ağız-Diş Sağlığı Hizmeti sunan Polikliniklerde çalışanların eldiven ve maske kullanımı, kuruluşların fiziki bölüm, birim ve odaların niteliklerinin mevzuata uygunluğu, diş protez laboratuarlarında çalışan personelin portör muayene belgeleri ve genel hijyen kurallarına uygunluğu denetimlerine devam edildi.

İlimizde bulunan tüm işletme Merkezlerinin mevzuata uygunluğu, doğru cihaz tespiti aşamasında kullanılan teknolojilerin kontrolü, yönetmelikte belirlenen gerekli araç gerecin mevcudiyeti odyometri teknikleri eşliğinde denetlenmiştir.   

Şube Müdürü Dr. Erdem ÜÇER, “Yılda iki kez yapılması zorunlu olan denetimler sırasında eksiklik görülmesi halinde, düzeltilmesine yönelik belli bir süre veriliyor. Yönetmeliğe aykırı önemli sorunların görülmesi durumunda ise kapatma cezası uygulanıyor. Anında çözümlenebilecek eksikliklerle zaman zaman karşılaşıyoruz ancak kapatmayı gerektirecek bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Amacımız daha kaliteli hizmet vermek. Bunu sağlamaya yönelik çalışmaları aksatmadan sürdürüyoruz”

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2014 Ramazan Fidyesi Oruç Fidyesi Bu Sene (Fitre...
2014 Oruç fidyesi, bu seneki fidye ücreti, 2014 fidye fiyatı, bu sene fidye ne kadar, fidye kimlere verilir,...

Haberi Oku