Elazığlı Ses ve Saz Sanatçıları Biraraya Geldi
 Ankara'da görev yapan Elazığ’lı ses ve saz sanatçıları ile Elâzığ Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Dernek Merkezinde biraraya geldi.

Ankara Elâzığ Kültür Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Haşim Çakırbay; sanatçılara teşriflerinden dolayı teşekkürlerini iletirken, sanatçıların toplumdaki öneminden bahsederek, Elâzığ müsikisini icra eden sanatçılarımızın her birinin ayrı bir değer olduğunu, gelecekte bu kültür hazinesini ileriki kuşaklara taşıyacak faaliyetlerde Derneğimizin üzerine düşen görevleri yerine getirmekten memnuniyet duyacağını, elele vererek Elâzığın kültür değerlerine sahip çıkmak için Dernek olarak her zaman hazır olduklarını ve bu amaç doğrultusunda faaliyetlerini düzenlediklerini ifade etti ve bundan böyle bu gece aramızda mazeretleri sebebiyle bulunamayan sanatçıları da içine alan rutin toplantılarla biraraya gelmenin Elâzığ Kültürüne önemli katkılar vereceğini belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılarından; Adnan Çilesiz, Hasan Öztürk, Salih Turhan (Araştırmacı/sanatçı), Turgay Coşkun-(Kanun/ses sanatçısı), Ertuğrul Coşkun-(Keman sanatçısı/Keman hocası), Doğukan Öztürk-(Gençlik Korosu sanatçısı) katıldılar.

Katılan sanatçılar da; derneğin bu davetinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Elâzığ Kültürüne hizmet verirken sivil toplum kuruluşları ile birlikte olmanın daha güzel etki yaratacağını, Elâzığ Kültürü için hizmete hazır olduklarını belirttiler.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2014 Ramazan Fidyesi Oruç Fidyesi Bu Sene (Fitre...
2014 Oruç fidyesi, bu seneki fidye ücreti, 2014 fidye fiyatı, bu sene fidye ne kadar, fidye kimlere verilir,...

Haberi Oku