Elazığ'da Doğal Gaz Çalışmaları Durma Noktasında

 Elazığ’da 2008 yılında başlatılan doğalgaz çalışmaları tamamen durduruldu. 

Elazığlıların büyük bir heyecan ile karşıladığı doğalgaz çalışmalarında gelinen nokta tam bir hayal kırıklığı yaşattı. 
4 yılda sadece 22 mahalleye doğalgaz altyapısı götüren Elazığ Gaz firması, 2012 yılında çalışmaları tamamen durdurdu. 38 mahallesi bulunan Elazığ’da 16 mahalle hala doğalgaz bekliyor.

İnşaat sezonunun başlamasına rağmen yetkili firmanın henüz herhangi bir çalışma başlatmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.
Her yıl yaz döneminde çalışmaları merakla beklenen fakat çok sınırlı çalışmalar nedeniyle bir türlü istenilen noktaya ulaşamayan doğalgaz altyapı çalışmalarının Haziran ayına gireceğimiz bu günlerde başlatılmaması kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Elazığ’da 50 bini aşkın doğalgaz abonesi olduğu bunlardan sadece 32 bininin doğalgaz kullandığı öğrenildi. Alınan bilgiye göre kullanıcı sayısındaki yetersizliği göz önünde bulunduran yüklenici firmanın yeni yatırım programını bir süreliğine ertelediği iddia edildi.

Yetkili firmadan bu konuda açıklama bekleyen vatandaşlar, “Mahallemize henüz doğalgaz gelmedi. Önümüzdeki kış ne yakacağız belli değil. Bu mevsimde bütün daireler yakacaklarını temin ediyorlar. Artık kömür yakmak istemiyoruz. Doğalgaz çalışmalarının biran önce başlatılmasını bekliyoruz. Elazığ her projede olduğu gibi doğalgaz çalışmalarında da gecikti. Ne yazık ki şehrin üstünde büyük bir talihsizlik var. Doğalgaz çalışmaları konusunda yetkilileri göreve davet ediyoruz.” dediler.

Öte yandan bazı mahallelerin birkaç sokağında doğalgaz bulunması kalan sokaklarda ise dağıtım ve servis kutusu yerleştirilmemesi vatandaşların tepkisine yol açtı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
duyarlı vatandaş 2 yıl önce

elazığ gaz firması gazın fiyatının artmasını bekliyor. e yeni bir ihale ile faiş fiyatlardan abonelik yapmayı planladığından dolayı elazığ en büyük mahalleri olan abdullapaşa, hilalkent, ataşehir, ve sürüsürü mah. henüz hiç bir çalışma yok acaba yetkililer neyi bekliyor. neden buduruma müdahale etmiyor. seçim zamanları geldiğ zaman dilin kemiği olmadığı için hertürlü vaatlerde bulunan milletvekilleri ceplerini doldurup yatıyorlar. uyanın artık..

En güzel günaydın mesajları sabah mesajları...
Günaydın Sözleri, En Güzel Günaydın Sözleri, Anlamlı Günaydın Sözleri, Çok Güzel Günaydın Sözleri,...

Haberi Oku