TOPLUM:
(ysk.gov.) Hangi sandıkta oy kullanacaksın tıkla öğren! YSK

 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde hangi sandıkta oy kullanacaksınız öğrenin. T.C kimlik numaran ile sandığını sorgulamak için tıklayınız...


Hangi sandıktave nezman oy kullanacaksın?Cezaevlerinde oy kullanılabilecekmi? hangi tarihte sandıkta olacacağız? Oy kullanabilmek için ne yapmam lazım hangi partiler katılacak? www.ysk.gov.tr sandığınızı öğrenebilirsiniz.
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde seçim kurullarında çalışmalar hız kazandı. Seçmen listeleri askıya çıktı.

30 Mart 2014 günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleriyle ilgili Muhtarlık Bölgesi Askı Listeleri 23 Ocak günü saat 17:00'a kadar tüm mahalle ve köy muhtarlıklarında
 Listelerde ismi olmayan kişiler, İlçe Nüfus Müdürlüklerine giderek kayıtlarını yaptıracaklar ve buradan alacakları belge ile İlçe Seçim Kurulu'na başvurup liste kaydına girecekler. Bu liste güncellendikten sonra tekrar askıya çıkacak ve vatandaşlara seçmen kartları dağıtılacak.

Tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri de güncelleştirilmek üzere askıya çıkarıldı. Listeler, 23 Ocak'a kadar askıda kalacak.

YSK'nın portal adresi olan www.ysk.gov.tr'de bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulanmasına başlandı. Ancak YSK'nın sitesi yoğunluğu kaldıramıyor.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
huseyin demir 7 ay önce

hangi okul

BİMERŞİKAYET DİLEKÇESİ BAŞBAKANLIK İSTEK...
BİMER NEDİR? BAŞBAKANLIK İSTEK HATTINA SİZDE SORUNLARINIZI YAZIN ÇÖZÜM BULUNSUN ( HER TÜRLÜ SIKINTI...

Haberi Oku