GÜNDEM:
Nasıl oy kullanacağım? www.ysk.gov.tr adresinden hangi sandıkta oy kullanacağını öğren!

 T.C kimlik numaran ile sandığını sorgula. Hangi sandıktave nezman oy kullanacaksın?Cezaevlerinde oy kullanılabilecekmi? hangi tarihte sandıkta olacacağız? Oy kullanabilmek için ne yapmam lazım hangi partiler katılacak? 

Oy kullanmak için aklına takılan tüm sorulara cevap vereceğiz sitemizi takip ediniz. T.C kimlik numaran ile sandığını sorgula. Hangi sandıktave nezman oy kullanacaksın? Cezaevlerinde oy kullanılabilecekmi? hangi tarihte sandıkta olacacağız? Oy kullanabilmek için ne yapmam lazım hangi partiler katılacak? Seçmen listeleri askıya bugün çıktı.Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 30 Mart 2014'te yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin belirlediği seçim takvimine göre,Seçmenler bilgilerini, YSK'nın sitesini girerek ttps://www.ysk.gov.tr/ysk/Secmen/Secmen.html adresinden sorgulayabilecek., seçmen listeleri bugün saat 08.00'de asıldı.
Hangi sandıkta oy kullanacaksın? ne zman oy kullanılacak? hangi tarihte sandıkta olacacağız? hangi partiler katılacak? Tüm bu sorularınızın cevabını haberimizin ayrıntılarında.Yerel seçimler öncesinde hazırlıklar son hayli hızlandı seçime az bi süre kala seçme listeleride askıya çıkartıldı,
30 Mart 2014 günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleriyle ilgili (10 Ocak 2014 günü saat 08:00'den) itibaren başlayarak 23 Ocak günü saat 17:00'a kadar tüm mahalle ve köy muhtarlıklarında askıya çıkartıldı. 
Seçmen listeleri askıya bugün çıktı.Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 30 Mart 2014'te yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin belirlediği seçim takvimine göre,Seçmenler bilgilerini, YSK'nın sitesini girerek ttps://www.ysk.gov.tr/ysk/Secmen/Secmen.html adresinden sorgulayabilecek., seçmen listeleri bugün saat 08.00'de asıldı.


Tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri de güncelleştirilmek üzere askıya çıkarıldı. Listeler, 23 Ocak'a kadar askıda kalacak.

YSK'nın portal adresi olan www.ysk.gov.tr'de bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulanmasına başlandı. Ancak YSK'nın sitesi yoğunluğu kaldıramıyor.

Siyasi partilerin, mahalli idareler seçimleri için hangi seçim çevrelerinde hangi usul ve esaslarla aday tespiti yapacaklarını bugün saat 17.00'ye kadar YSK'ya bildirmesi gerekiyor

Yerel seçimlere katılacak partiler..YSK, 30 Mart 2014 seçimlerine katılabilecek 25 partiyi açıkladıYüksek Seçim Kurulu (YSK) 30 Mart Mahalli İdareler Seçimine 25 partinin katılabileceğini duyurdu.

YSK, TBMM Başkanlığı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gelen bilgi üzerine 30 Mart 2014 tarihinden en az altı ay öncesi, 30 Eylül 2013 tarihi itibariyle teşkilat kurmuş ve kongrelerini yapmış siyasi partilerin seçime girmesini kararlaştırdı.

Cezaevlerinde oy kullanılacakmı?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 30 Mart 2014 tarihindeki yerel seçimlerde cezaevlerindeki hükümlü ve tutukluların da oy kullanabileceğini kararlaştırdı. 

YSK tarafından alınan karara göre; 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde, ceza ve tutukevlerinde bulunan seçmen niteliğine sahip olan taksirli suçlardan hükümlüler ile tutuklu olanlar da oy kullanabilecekler.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
zeynep sancaktar 4 ay önce

Secmen kagıdımı kaybettım nasıl oy kullanıcam

Misafir Avatar
Suleyman Ozkan 7 ay önce

Erzincan

Misafir Avatar
fatih kacmaz 7 ay önce

Nerede oy kullamicam

Misafir Avatar
aynur demir 7 ay önce

Hangi sandikta kullanıcam

Misafir Avatar
mustafa kanli 7 ay önce

Hangi sandikta oy kullanacam

Misafir Avatar
muharrem Albayrak 7 ay önce

TC NO:486 588 44 096 , oy kullanabiliyormuyum ve nerede hangi sandıkta kullanaçağım

Misafir Avatar
mevlut Genc 7 ay önce

Sistem hata veriyo her seyi giriyo sifreyi giriyo sorgula diyorum tekrar sifre tazeliyo yanlis giden birseyler var

Misafir Avatar
hasan arslan 7 ay önce

nerde oy kulanaçk

DİYARBAKIR'DAKİ PATLAMADA ÖLENLERİN SAYISI...
Diyarbakırda Tanker patladı.Diyarkabır'ın Lice ilçesi Diyarbakır-Bingöl karayolunda Tanker devrildi.Devrilen...

Haberi Oku