Elazığ KOSGEB Girişimcilik Kursları
Elazığ KOSGEB H.M.Müdürlüğü tarafından İlimizdeki girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin KOSGEB Desteklerinden faydalanmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği girişimcilik kursları devam ediyor.
KOSGEB bu kapsamda Tunceli-Pertek ilçesi ve Arıcak ilçemizde 30’ar kişilik kurslar düzenledi.

Müdürlüğe gelen talepler doğrultusunda daha önce Elazığ Merkez ve İlçelerinde Girişimcilik Kursları düzenlediklerini belirten Elazığ KOSGEB Müdürü Ömer Erdoğan konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Erdoğan açıklamasında; “Ülke ekonomisinin en önemli dinamiklerinden olan Girişimcilik kültürünü ilimizde yaygınlaştırmak ve önümüzdeki yıllarda ekonomik anlamda ilimize büyük katkılar sağlayacak yeni işletme ve KOBİ lerin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz kurslarımız gerek ilimizde gerek Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet veren Tunceli’deki temsilciliğimizde ve gerekse ilçelerimizde yoğun ilgi ile karşılandı ve akabinde bir çok ilçemizde Girişimcilik kursları düzenleyip, ilçelerimize yeni işletmelerin açılmasına katkıda bulunduk. Girişimcilik kurslarını tamamlayıp işletmesini faaliyetine geçiren 200 ün üzerinde girişimci KOSGEB’in Girişimcilik Desteği kapsamında 30.000,00 TL hibe ve 70.000,00 TL faizsiz kredi desteğinden faydalandı.

İlimizde 2010 yılı sonu itibari ile Müdürlük olarak hizmet vermeye başlayan KOSGEB bu iki sene içerisinde ilimiz ve ilçelerimizde girişimcilere 2.000.000,00 TL’nin üzerinde bir destek sağladı. Amacımız küresel ekonomide ilimiz ve ülke ekonomisine ciddi katkıları olabilecek ve ilimiz İhracat rakamlarını daha yukarılara taşıyacak nitelikte yeni KOBİ’lerin faaliyete geçmesine yardımcı olmak. Son olarak İlimiz ARICAK ilçesinden ve Tunceli PERTEK ilçesinden gelen talepler doğrultusunda da Girişimcilik Kursları düzenledik. Bu kurslara katılıp sertifika almaya hak kazanan 60 Girişimcimiz KOSGEB’in desteklerinden faydalanma yolunda ilk adımı atmış oldular. Ayrıca Elazığ KOSGEB H.M.Müdürlüğü olarak ülke genelinde KOSGEB Başkanlığı ve HALKBANKASI arasında yapılan Protokol çerçevesinde ülkemizde 21 ilde HALKBANKASI desteği ile girişimcilik kurslarının düzenlenmesi amaçlanmış ve bu iller arasında yer alan Elazığ’da da Fırat Üniversitesi ile yapılan işbirliği neticesinde Üniversite öğrencilerine yönelik olarak kursların düzenlenmesi süreci başlamıştır. Bu sürecin tamamlanması ile birlikte Elazığ Merkezde 240 üniversite öğrencisinin Girişimcilik Eğitimlerini tamamlaması hedeflenmektedir.

Bu kursların düzenlenmesi sürecinde bizlere olan katkılarından dolayı Pertek ve Arıcak Kaymakamlarımız ile birlikte Elazığ Halk Bankası ve Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hacı çimen 1 yıl önce

kosges girişimcilik kursuna nasıl katılabilirim?

Misafir Avatar
mustafa kızılay 1 yıl önce

tebrik ediyorum rakamlar muhteşem asddasdasd.d.d

2014 Ramazan Fidyesi Oruç Fidyesi Bu Sene (Fitre...
2014 Oruç fidyesi, bu seneki fidye ücreti, 2014 fidye fiyatı, bu sene fidye ne kadar, fidye kimlere verilir,...

Haberi Oku