Elazığ Karakoçan`da 8 Terörist Öldürüldü

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı tarafından Karakoçan Bozçatı Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk alanında yapılan bir operasyonda sekiz terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği açıklandı.

      
Yürütülen operasyonla ilgili Elazığ İl Jandarma Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada; “14 Aralık 2011 günü, Karakoçan Bozçatı Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Okçular Köyü mülki sınırları içerisindeki Kurt Tepe bölgesinde, (5-6) kişilik bölücü terör örgütü mensubunun bulunduğuna ilişkin alınan duyum ve yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde, anılan bölgeye Elazığ İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca operasyon planlanmıştır.
Bahse konu terör örgütü mensuplarının aynı gün akşam hava karardıktan sonra Perisuyu`nu geçerek Bingöl ili Yayladere ilçesi Sürmelikoç Köyü mülki sınırlarına girdikleri ve köyün dışında boş bir evde saklandıklarının tespit edilmesi üzerine, planlanan operasyon Adli ve Mülki Makamların da onayı alınarak söz konusu bölgeye kaydırılmıştır.
15 Aralık 2011 günü sabah saatlerinden itibaren, gerekli çevre emniyet tedbirlerinin alınmasını müteakip ev içerisinde bulunduğu değerlendirilen terör örgütü mensuplarına müteaddit kereler "Teslim ol!" çağrısında bulunulmasına rağmen, çağrılara ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıkmış olup, çatışma sonucunda (8) terör örgütü mensubu silah, teçhizat ve bol miktarda malzeme ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir” denildi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2014 Ramazan Fidyesi Oruç Fidyesi Bu Sene (Fitre...
2014 Oruç fidyesi, bu seneki fidye ücreti, 2014 fidye fiyatı, bu sene fidye ne kadar, fidye kimlere verilir,...

Haberi Oku