Elazığ İşkur'dan 563 Kişiye İş İmkanı

Türkiye İş Kurumu tarafından Elazığ’da 563 kişiye Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 3 ay süre ile çalışma imkânı sağlanacağı açıklandı.

       Yazılı bir açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Eyyüp Güler, Türkiye İş Kurumu Elazığ İl Müdürlüğü ile Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde okullarda temizlik işçisi olarak Merkezde 373, Ağın’da 3, Alacakaya’da 12, Arıcak’ta 18, Baskil’de 15, Karakoçan’da 38, Kovancılar’da 44, Maden’de 16, Palu’da 33 ve Sivrice’de 11 kişi olmak üzere 563 kişiye Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 3 ay süre ile çalışma imkânı sağlanacağını belirtti.
        05 Ekim 2011 tarihinde proje kapsamında çalışmaya başlanacağını ve 31 Aralık 2011 tarihinde proje sona ereceğini kaydeden Güler, programda çalışmak isteyenlerin 16 Eylül 2011- 27 Eylül 2011 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu Elazığ İl Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri veya kurumun www.iskur.gov.tr internet adresinden programlara başvurmaları gerekmek olduğunu duyurdu. Programa katılacaklara asgari ücret tutarı üzerinden ücret ödeneğini ve Sosyal Güvenlik Primlerinin karşılanacağını da ifade eden Güler, programlara başvurabilmek için; İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, En az okur-yazar olmak, 18 Yaşını tamamlamış olmak, 18–50 Yaş aralığında olmak, Öğrenci olmamak, Emekli dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Kamuda herhangi bir ad altında maaş almıyor olmak, Özürlü olmamak, Sosyal güvenceli olarak bir işte çalışıyor olmamak gibi şartların arandığını da belirtti.
       Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında başvuru yapanların sayısı çalışacak sayısında fazla olması halinde katılımcılar noter huzurunda kura çekilişi ile belirleneceğini açıklayan Güler, Kura çekiminin 30 Eylül Cuma günü Ahmet Aytar Kapalı Spor Salonunda saat 10.00’da gerçekleştirileceğini vurguladı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hasan özdemir 1 yıl önce

e sürücü belgesine sahibim iş aramaktayım bilginize.0533.282.50.21

Misafir Avatar
Hasan ÖZDEMİR 1 yıl önce

e sürücü belgesi̇ne sahi̇bi̇n i̇ş aramaktayim bilginize 0533.282.50.21

Misafir Avatar
mehmet faruk er 2 yıl önce

selamun aleyküm din kardeşim bana çok acil iş lazım yeni cezaevinden tahliye oldum kendime iş arıyorum neiş olursa olsun yaparım ekmeyim için evliyim acil işe ihtiyacım var gerekenin yapılmasını saygılarımla arz ederim.tel. 0531 214 82 32

Misafir Avatar
özge çak 2 yıl önce

sekreterlik yapıyorum çıkmak zorundayım acil iş arıyorum

Misafir Avatar
özge çak 2 yıl önce

sekreterlik yapıyorum çıkmak zorundayım acil iş arıyorum

Misafir Avatar
mahmut taş 2 yıl önce

silahlı özel güvenlik sertifikamla iş arıyorum acil

Misafir Avatar
ömer sav 2 yıl önce

bende iş arıyorum heriş elimden gelir şöförlükte yaparım

Misafir Avatar
nalan aydın 2 yıl önce

ben nalan aydın 42 yaşındayım elazığ merkezde oturuyorum silahsz özel güvenlik sertifikam ve kimliğim ve halk eğitimden bilgisayar sertifikam var iş kura internet üzerin den kaydımı yaptım çok acil işe ihtiyacım var bilgilerinize

2014 Ramazan Fidyesi Oruç Fidyesi Bu Sene (Fitre...
2014 Oruç fidyesi, bu seneki fidye ücreti, 2014 fidye fiyatı, bu sene fidye ne kadar, fidye kimlere verilir,...

Haberi Oku