Elazığ Ak Parti İl Yönetimi Açıklandı

  Ak Parti Elazığ İl Başkanı Mahir Sönmez, yeni il yönetim kurulu üyelerini açıkladı. Sönmez, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın yüksek onurları ile 1 Kasım 2011 tarihinde yeniden Ak Parti Elazığ İl Başkanı olarak görevlendirildiğini anımsattı.

         Geçen hafta parti genel merkezinden yeni yönetim kurulunun onayını aldıklarını belirten Sönmez, "Başbakanımızın başkanlığında gerçekleştirilen il başkanları toplantısına katılmak üzere gittiğimiz Ankara’dan yeni yönetim kurulu üye listemizin onayını alarak döndük. Yönetim Kurulu listesini hazırlarken genel merkez teşkilat başkanlığımızın da beklentileri ile sosyal yapımızı ve yerel dinamiklerimizi de dikkate alarak partimize ve şehrimize en iyi hizmeti verecek en güçlü kadroyu oluşturmaya gayret ettik. " dedi.Yeni il yönetim kurulunun, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan güçlü, donanımlı, yenilikçi ve Elazığ`a yakışır kaliteli bir kadro olduğunu belirten Sönmez, şöyle konuştu: "Yeni il yönetim kurulumuzda Ak Parti davasına gönül ve emek vermiş, özveriyle partimize hizmet etmiş insanlarımızla daha önce siyasette yer almamış, heyecanı, becerisi ve donanımı olan genç kardeşlerimizi bütünleştirdik. Eğitim seviyesi yüksek, iş adamlarından esnafa, emekli bürokratlardan stk temsilcilerine kadar toplumun her kesiminden insanımız yönetim kurulu kadromuzda yer almaktadır. Ak Partimizin en fazla önem ve değer verdiği hanım kardeşlerimiz de yeni yönetimimizde kendilerine yüksek bir oranda temsil etme imkanı bulmuşlardır."
     Sönmez, yeni yönetim kurulunun Elazığ`a en iyi hizmeti, halkın beklentilerini, partinin ilkeleri ve hedefleri doğrultusunda büyük bir performans göstererek gerçekleştireceğini vurguladı. Teşkilatlarında yeni bir dönemin başladığını, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirten Sönmez, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yeni yönetim kurulumuzun yapısı, kapsam ve gücü bu yeni döneme ilişkin ilk adımımızdır. Siyaset tarzımız, hizmet anlayışımız, projelerimiz ve uygulamalarımızla Elazığ’ımızda çok güzel hizmetler gerçekleştireceğimize, çok önemli işler başaracağımıza yürekten inanıyorum. Bizler için, halkımızın hayır duası, insanlarımızın mutluluğu, fakir fukaramızın sevinci ve Allah razı olsun temennileriyle insanlarımızın gönül dünyalarında bir iz bırakmak önemlidir. Güzel şehrimizin gelişmesi, kalkınması ve bölgede cazibe merkezi olması için Ak Parti hükümetlerinin verdiği hizmetlerden en yüksek oranda yararlanmasını sağlamak en büyük hedefimiz olacaktır. Amacımız ilimizi karanlığa değil, aydınlığa götürmektir. Çünkü kişiler karanlıkta olabilir ama güzel ilimiz hiçbir zaman karanlığa doğru yol almaz. Belki aydınlık yolda ilerlemeye gözü kamaşan siyasetçi, bürokrat ve iş adamları olabilir. Ama ilini seven hiç kimsenin bu yolda bazı engeller var diye geri dönelim deme hakkı yoktur. Çünkü hizmet etme emaneti kutsal bir emanettir. Milletimizin yararına en güzel hizmeti sunmaktır. Bu kadromuz hemşehrilerimizden aldığı güçle şehrimizde çok büyük hizmetleri yapacak, bilgi, birikim, heyecan ve enerjiye sahiptir."Sönmez, yeni il yönetim kurulunda toplam 58 kişi bulunduğunu, en genç yönetim kurulu üyesinin 26 yaşında, en yaşlı yönetim kurulu üyesinin ise 66 yaşında olduğunu belirtti.
      Yönetim kurulunda 10 bayan üyenin bulunduğunu ifade eden Sönmez, "Yönetim kurulumuzda 26 üniversite mezunu, 5 yüksel okul mezunu, 20 lise mezunu, 7 orta okul mezunu üyemiz bulunmaktadır" dedi.
     Sönmez, yönetim kurulunda görev dağılımını ise önümüzdeki günlerde yapacaklarını ifade etti.
Ak Parti Elazığ İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve meslekleri şöyle:
Mahir SÖNMEZ- Makina mühendisi
Sebahattin BİLKEN- İnşaat Meteahhiti
Mehmet ŞAĞBANŞUA - Reklam ve promasyon ajansı
Mücahit YILDIZ- Doktor
Fatih AKGÜN- Avukat
Şükrü TURAN- İşadamı-işletmeci
Mustafa ÖZBAY- İşadamı
Nusrettin DUMARDAĞ- Sanayici
Selçuk KARACA-İşletmeci-madencilik
Recep İPEK- Ziraat Mühendisi
Abdurrahim GEDİK-Gıda Mühendisi
Vahit ŞENEL- Esnaf
Nazan ŞENGÜR- Ev hanımı
Ahmet ÇAKMAK- Esnaf
Mehmet ŞAVLI-Esnaf
Muhammet BAŞGÜN- İşadamı
Mehmet DAĞ- Emekli Müd. yrd.
Mustafa BÜYÜK- Esnaf
Nazife SANAÇ- İnş. ve müt. firması şirket ortağı
Zülfü ÖZDOĞAN- Esnaf
Murat MURATHAN- Emekli Müd.
Mehmet TUNCEL- Veteriner hekim
Serpil ŞİMŞEK- Ev hanımı
Mikail ÇANKAYA- Satış tanıtım uzmanı
Nedim ASLANTAŞ- Emekli memur
Ahmet KARAKAŞ- Emekli
Aişe GÜLTAŞ- Özel şirket personel şefi
Alaattin ALİŞER- Esnaf
İbrahim GÜNDÜZ- Emekli Müd.
Yusuf DERİNER- Emekli Müd. yrd.
Semra METE- Ev hanımı
Selahattin DOĞAN- Esnaf
Leyla YANLIÇ- Ev hanımı
Nadir GÖRGÖZ- Emekli
Tuba Akyel YILDIRIM- Halkla ilişkiler
Mehmet TEMİZKAN- Emekli Müd.
Hacı Murat ŞENGÜR- Esnaf
Muzaffer KARABURU- İnş. Mühendisi
Zafer KARAKAYA- Kimyager
Servettin GÜVEN- Emekli
Nevzat ÖZTÜRK- İnşaat formeni
Yücel AFŞAR- İnşaat ve ekmek Fab.
Fikret ALTINTAŞ- Çelik Eşya İmalatı
Süleyman KAMAÇ- Esnaf
Ahmet ŞATIROĞLU- Emekli
Selahattin EMİROĞLU- Emekli
Aslı YÜKSELER- Su ürünleri
Mahmut AKALIN- Emekli öğretmen
Pınar BULUT- Ev hanımı
Nezir YILDIRIM- Emekli
Sinan YAVUZ- İletişim-basın
Hiyazi DEMİRELLİ- Emekli
Eli YERLİ- Jeoloji Mühendisi
Orhan ATEŞ- Nakliye işletmeciliği
Cumali MERİÇ- Emekli Astsubay
Gülersem ÇOPUR- Emekli
Mehmet Can ÖLÇÜCÜOĞLU- Otel işletmecisi
Veysi TOPTAŞ- Esnaf
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2014 Ramazan Fidyesi Oruç Fidyesi Bu Sene (Fitre...
2014 Oruç fidyesi, bu seneki fidye ücreti, 2014 fidye fiyatı, bu sene fidye ne kadar, fidye kimlere verilir,...

Haberi Oku