Ali Özcan, CHP İstanbul İl Başkanlığına Aday

 CHP İstanbul İl Başkan Adayı Ali Özcan, partisinin Şişhane`deki İl Başkanlığı`nda kendisini destekleyen bir grup partiliyle buluştu. Özcan, İstanbul İl Başkanlığı`na aday olduğunu resmen açıkladı.


CHP İstanbul İl Başkanlığı`nın Şişhane`deki binasında 13 Mayıs`ta yapılacak olan kongrede aday olduğunu söyleyen Özcan, "İstanbul bizi bekliyor. Kaybedecek zamanımız yok" dedi. Ali Özcan, toplantıda şöyle konuştu: "Ülkemiz son derece zorlu bir dönemden geçiyor. Hukuksuzluk, rüşvet, talan ve yolsuzluk günlük yaşamın parçası haline gelmiş durumda. İnsan hak ve özgürlüklerinin gasp edildiği, eğitimde çağ dışılığın egemen kılındığı, komşu ülkelerle kavgalı hale gelindiği bu dönemde, Cumhuriyet Halk Partisi’ne daha çok ihtiyaç var.

Her 5 seçmenden birini barındıran İstanbul’da, ranta dayalı imar uygulamalarına, kentsel dönüşüm adı altında halkın yaşam alanlarının peşkeş çekilmesine, deprem için tahsis edilmiş alanların yandaş holdinglerin gökdelenleriyle işgal edilmesine son verecek tek bir güç vardır, o da CHP’dir.

Ancak, CHP İstanbul örgütümüzün de hak ettiği bir noktada olmadığı açıktır. Örgüt, kendisini yeterince tanımayan, partinin doğal tabanıyla uyuşamayan bir İl Yönetimi tarafından yönetilmektedir. İlçe örgütlerimiz, belediye başkanlarımız ve partililerimiz sahipsiz kalmakta, faaliyetlerimize koordinasyonsuzluk hâkim olmaktadır.Bugün, bu büyük sorunları aşmak için önemli bir fırsatın eşiğindeyiz." 

Sorun çok, çözüm tek: CHP İKTİDARI 

Sosyal demokrasinin evrensel ilkeleriyle, Cumhuriyet Halk Partisi’nin köklerindeki temel felsefenin sentezine dayalı bir siyasi çizgiye sahip olduğunu belirten Özcan, konuşmasına şöyle devam etti:"Türkiye’nin temel sorunlarını çözecek bir iktidarın, çağdaş Türkiye’nin kurucusu CHP’nin yeniden halkla bütünleşmesiyle ortaya çıkacağına inanıyorum.İşsizlik ve yoksulluk değil, istihdam yaratan, toplumun tüm kesimleri için zenginlik üreten gerçek bir ekonomik büyüme ve kalkınmanın ancak CHP iktidarında mümkün olabileceğine inanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’ni, tüm farklı kimlikleri koruyup geliştirerek, bir arada yaşamaya dayalı, toplumsal barış ve huzurun, gerçek demokrasinin güvencesi olarak görüyorum. Dil, etnik köken ve inanç konusundaki engelleri, Parti’nin ilkeleri ve programı çerçevesinde ortadan kaldırmaya çalışmak benim temel görevim olacaktır.Bu nedenle, benim için İstanbul İl Başkanlığı, CHP iktidarına giden yolda bir kilometre taşıdır. Bu ülkenin Başbakanlık koltuğunda bundan sonra dürüst, çalışkan ve vicdan sahibi bir lideri, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istiyorsak, işe İstanbul’dan başlamak zorundayız." 

CHP İktidarının Anahtarı: PARTİ İÇİ DEMOKRASİ 
"Benim için İstanbul İl Başkanlığı parti içi demokrasiyi istisnasız hayata geçirme makamıdır" diyen Ali Özcan, İl Başkanı olması halinde yapacaklarını da şöyle sıraladı:"Parti içi yarışlarda temel tercih olarak önseçimi benimseyeceğim.Örgütün taleplerinin savunucusu olacağım.CHP İstanbul Örgütünü mazlumların, çaresizlerin ve mağdurların güvenli limanı; rantçıların, çıkarcıların, halkın hakkını gasp edenlerin korkulu rüyası haline getireceğim.Görevden alma ve atama uygulamalarına son vereceğim. Seçimle gelen, ancak seçimle gidecek.2014 Yerel Seçimlerinde CHP İstanbul örgütünün yeni başarılara imza atmasını sağlayacağım; yapamazsam istifa edeceğim.Partide eski üye-yeni üye tartışmasını bitirip kırgınlıklara son vererek tabanda bütünleşmeyi sağlayacağım.STK’larla ve ilgili meslek örgütleriyle İstanbul’un ve ülkemizin sorunlarını tartışarak, partimizin yeni politikalar üretmesine katkıda bulunacağım." 


İstanbul Bizi Bekliyor 

Ali Özcan, İstanbul İl Başkanlığının kendisi için, İstanbul’un gündemini CHP’nin belirlemesi olduğunu belirterek "Ben, İl Başkanlığına, gazetelerin, televizyonların, sokakların ve meydanların gündemini artık CHP belirlesin diye adayım" dedi."İstanbul’da hiç kimse kendini çaresiz, umutsuz hissetmeyecek" diyen Özcan, konuşmasını "Çünkü bilecek ki CHP İstanbul İl Örgütü, kalıcı ve gerçek çözümleriyle İstanbul için yeni bir alternatif yaratmak üzere gece gündüz çalışmaktadır" şeklinde sürdürdü. 
Ali Özcan ayrıca, "İstanbul’un neresinde kim, hangi hakkı için mücadele ediyorsa, bilecek ki CHP İstanbul İl Örgütü onunladır, yanı başındadır. İstanbul’da hiç kimse hakkını aramaktan korkmayacak. Çünkü bilecek ki CHP İstanbul İl Örgütü onunladır, yanı başındadır. Onun dava arkadaşıdır, mücadele yoldaşıdır" dedi.Vedat Türkali’den de alıntı yapan Özcan "Büyük ve sakin Süleymaniyesiyle, parklarıyla, meydanlarıyla, mavi denizlerine yaslanmış tahta masalı kahveleriyle. Tophane’nin karanlık sokaklarında koyun koyuna yatan yoksul çocuklarıyla İstanbul bizi bekliyor" diye konuştu.Özcan konuşmasına "Bunca acıların boşuna çekilmediğini gösterelim, Haramilerin saltanatını yıkalım diye, İstanbul bizi bekliyor. İstanbul’u daha fazla bekletmeyelim" diyerek son verdi. 

Ali Özcan Kimdir? 
Elazığ’da doğdu. Eğitim hayatını Elazığ ve İstanbul’da tamamladı. 1963 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden inşaat yüksek mühendisi olarak mezun oldu.1968 – 1975 arasında Karayolları’nda çalıştı. Daha sonra kendi işini kurdu, barajlar, otoyollar, köprüler, hastaneler gibi büyük inşaat projelerine imza attı. 1975’ten bu yana işlerini İstanbul’dan yönetiyor. Halen turizm, mühendislik, müşavirlik, inşaat ve gıda üretimi alanlarında faaliyetleri sürdürüyor. Evli ve iki çocuk babası. 
Özcan, SODEP’in kuruluş sürecinde yer aldı. 1994 – 1995 yıllarında SHP ve CHP İstanbul İl Başkanlığı, 1999 – 2000 yıllarında CHP Parti Meclisi üyeliği yaptı. 2011 genel seçimlerinde Elazığ’da Milletvekili adaylığı görevini üstlendi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

En güzel günaydın mesajları sabah mesajları...
Günaydın Sözleri, En Güzel Günaydın Sözleri, Anlamlı Günaydın Sözleri, Çok Güzel Günaydın Sözleri,...

Haberi Oku