FRAGMAN:
Kanal D'nin yeni komedi dizisi 'Ankara'nın Dikmeni' izle - 'Ankara'nın Dikmeni' fragmanı izle

Kanal D'de önümüzdeki haftalarda yeni bir komedi dizisi başlıyor. 'Ankara'nın Dikmeni' isimli komedi dizisinin ilk tanıtım fragmanı da yayınlandı. Dizi de yer alan oyuncular ise BKM Mutfak ekibinden tanıdığımız Bülent Emrah Parlak, Burak Kut, Hande Katipoğlu, Nurseli İdiz, Özlem Aydın, Nazmi Kırık, Serap Matyaş ve Tan Güngör gibi usta isimler yer alıyor. Yapımını Tükenmezkalem Film’in, yapımcılığını Gani Müjde’nin üstlendiği, yönetmenliğini Süleyman Seçik’in yaptığı dizinin, senaryosunu da Gani Müjde kaleme alıyor. 

'Ankara'nın Dikmeni' isimli komedi dizisinin konusu ise şöyle: 
Dikmen (Bülent Emin Parlak), Ankara’da düğünlerde ve pavyonlarda çalan, her alanda kendini aşmaya çalışan, fakat bunun için yeterli alt yapısı olmayan saf ve temiz bir türkücüdür. Dikmen’in hikayesi bir menajer tarafından ünlü olacağına inandırılıp, varını yoğunu satıp, elinde sazıyla İstanbul’a gelmesiyle başlar. Ne yazık ki, kısa bir süre sonra anlayacağı üzere dolandırılmıştır. Önce karşılaştığı Diyarbakırlı asker arkadaşı taksici Zirek imdadına yetişir, sonra da entelektüel hala oğlu Latif (Burak Kut). 

Nenelerinden miras kalan evde yaşamını süren Latif’in, başta piyano öğretmeni eşi Tilbe (Hande Katipoğlu) ve onun emekli konsolos yardımcısı babası ve operacı annesi tarafından, bu davetsiz misafir hiç hoş karşılanmayacaktır. Defalarca evden kaçırıp göndermek isteseler de, Dikmen her olumsuzluğa uyum sağlayacak, Tilbe’nin yükseltmeye çalıştığı statüsü ve aileden gelen aristokrasisinin karşısında kırsallığıyla hep büyük sıkıntı yaşayacaktır. Latif ise çoğu kez karısıyla Dikmen arasında kalacak ve durumu idare edecektir. Çünkü Dikmen’in bu evde miras hakkı vardır ve parasını kurtarana kadar gidecekte başka hiçbir yeri yoktur. 

Zamanla Dikmen’in yaşadığı sıkıntılarının yanında onu bu eve bağlayan bir neden daha oluşmuştur; yan komşuları diyetisyen Dilek’in (Nurseli İdiz) resim öğrencisi kızı güzeller güzeli Beste (Özlem Aydın). Farklı tarzları yüzünden aşkını platonik yaşayan Dikmen, evin küçük oğlu Sonat için eğlenceli, renkli bir dünya, evin yardımcısı Tahliye içinse rüyalarının beyaz atlı prensidir. 

Her zaman haksızlığa karşı gelen, zayıfın güçsüzün yanında olan Dikmen, elinde sazı ve kırsallığıyla çoğu zaman komik duruma düşecek, fakat naifliğini, iyi niyetini ve özünü hep koruyacaktır. 
Önce parasını kurtarmak, ardından da hayal ettiği gibi ünlü bir  türkücü olmak ve Beste’nin kalbini kazanmak isteyen Dikmen’in kentli ailesiyle mücadelesi hiç bitmeyecektir.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

KİRAZ MEVSİMİ 4.BÖLÜM FRAGMANI VE ÖZETİ...
Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kiraz Mevsimi 4. bölümüyle 25 Temmuz 2014 saat 21.00'da ekrana gelİyor. İzleyicileri...

Haberi Oku